Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Pies u fryzjera | 4 łapy

Psi fryzjer

Nie tylko koty perskie mają przywilej szczególnej pielęgnacji futra, także wśród psów pojawiają się takie osobniki, które wymagają drobiazgowej dbałości o sierść. Dobrze wiemy, że jest sporo psich ras charakteryzujących się bujnym, a nawet bardzo długim owłosieniem. Psy takie powinno się regularnie czesać, aby zapobiegać powstawaniu kołtunów oraz dla eleganckiego wyglądu włosów.

Niektóre pieski wymagają ponadto strzyżenia, gdyż zbyt gęsta sierść sprawia, że szczególnie latem jest im zwyczajnie za ciepło. Pies chłodzi się poprzez pysk, charakterystycznie ziejąc, jednak często to nie wystarcza i zabieg fryzjerski staje się konieczny. Wielu właścicieli takich psów ma poważny dylemat w jaki sposób zająć się futrem swego pupila? Jeśli zaistnieje taka potrzeba może warto uda się do psiego fryzjera.

Istnieją już takie gabinety, a raczej salony, gdzie wykonuje się przeróżne psie fryzury i wykonuje zabiegi mające na celu dbałość o owłosienie psa. Wyspecjalizowany salon przyjmuje psy wszystkich ras i trzeba przyznać, że jest to nie lada wyzwanie, bo poza umiejętnością strzyżenia należy posiadać także wiedzę na temat psiej mody. Fryzjer w tej branży musi znać wzorce FCI, czyli wzorce danej rasy. Każda psia rasa charakteryzuje się odmiennym rodzajem sierści, co także determinuje zakres cięcia i sposób jego wykonania.

Do zabiegów zalicza się zwykłe strzyżenie psów wszystkich ras jak też trymowanie psów szorstkowłosych, oczywiście wedle życzeń klienta, a raczej jego właściciela. W skład usługi wchodzi nie tylko samo formowanie „fryzury”, ale także kąpiel w odpowiednio dobranych pod względem rodzaju sierści kosmetykach.

Często także w salonie fryzjerskim dla psów można skorzystać z czyszczenia uszu, obcinania pazurów i pielęgnacji oczu, niejednokrotnie gratis. Co więcej, pojawiają się także oferty fryzjerskie obejmujące pielęgnację kociego futra. Może to być kąpiel, czesanie jak również strzyżenie. Pamiętajmy jednak, aby poprzez własne „widzi mi się” nie zeszpecić zwierzęcia i tym samymi nie wyrządzić mu krzywdy.

Psi czy koci fryzjer to oferta dla tych właścicieli, którzy chcą z dumą prezentować swych pupili na wystawach i konkursach oraz dla tych, którzy są właścicielami zwykłych kundelków , dla których strzyżenie staje się ratunkiem w upalne dni i zapobieganiem uciążliwym skutkom linienia. Jednak trzeba pamiętać, że psia sierść nie może być zbyt krótka.