Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Rasy psów | 4 łapy

Najpopularniejsze rasy psów

Na wsiach i miejskich osiedlach możemy każdego dnia spotkać przedstawicieli wielu psich ras. Często są to zwykłe kundelki i mieszańce, ale nie brak pięknych psów z rodowodem. Wszystkich nie sposób wymienić, jest jednak pewna grupa najczęściej występujących pupili.

Co roku powstaje nawet ranking, pokazujący, które gatunki psów cieszą się największą popularnością. Opierając się o dane Amerykańskiego Klubu Kynologicznego wiadomo, że na pierwszym miejscu w USA znalazł się po raz dwudziesty labrador retriever. A jak to jest na naszym własnym podwórku?

W Polsce także powstaje lista najbardziej lubianych piesków. Ustalając takowe zestawienie, brano pod uwagę oczywiście tylko psy z rodowodem bo takie uznawane są za rasowe. Na 1. miejscu znalazł się być może nieoczekiwanie owczarek niemiecki. Jest to pies bardzo posłuszny, ułożony, szybko uczący się, posiadający właściwą dla dużego psa postawę. Ponadto jest bardzo inteligentny, oddany, właścicielowi i wierny. Jednym słowem wzór psich cnót.

2. miejsce to całkowite przeciwieństwo owczarka, miniaturowy piesek yorkshire terrier. W ostatnim czasie zapanowała powszechna moda na posiadanie takiego pupila. Traktowany jest często z przesadną nadopiekuńczością, jednak czego nie robi się dla tych błyszczących oczu i miękkiej, wypielęgnowanej sierści. 3. pozycja znowu należy do dużego, również pięknego psa o nazwie labrador retriever. To żywiołowe stworzenie o niezwykle przyjaznym nastawieniu, uwielbiające dzieci i niekończące się zabawy na świeżym powietrzu, koniecznie na dużej przestrzeni. Jednak potrzebuje odpowiedniego wychowania aby stać się ułożonym i posłusznym psem.

Równie łagodne i pełne miłości do ludzi są pasterskie psy berneńskie, do których według polskiego rankingu należy miejsce 4. Rasowy psiak ma trójkolorową sierść i może spełniać rolę towarzysza lub stróża domu. Jest bardzo inteligentny oraz cierpliwy. 5. pozycja to sznaucer miniaturowy– zgrabny i nieduży, łatwo się uczy i jest z natury dosyć szczekliwy.

6 lokata jest zajęta przez milusińskiego, ale nie pozbawionego zadziornego charakteru west highlanda white terriera. Uznawany jest za psa salonowego, jednak bardzo walecznego i hałaśliwego. Kolejnymi na liście są buldog francuski, angielski, american staffordshire terrier , beagle, piękny i wzbudzający podziw husky syberyjski.