Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wyposażenie dla psa i kota | 4 łapy

Akcesoria dla psów i kotów

Zwierzęta domowe żyją dzisiaj w bardzo różnych warunkach. Ich domem stają się gospodarstwa wiejskie, ale i mieszkania w bloku, w tym drugim przypadku mowa raczej o rasowych kotach i psach. Niezależnie od tego gdzie mieszkamy, powinniśmy im zapewnić odpowiednie miejsce do życia, powodujące, że kot czy pies będą odczuwać komfort i czuć się szczęśliwe.

Łatwo to zauważyć, gdyż pupil potrafi się odwdzięczyć za należytą opiekę. Jest wesoły, energiczny, chętnie się bawi, nie jest apatyczny i ociężały oraz nie choruje. Aby móc zapewnić zwierzakowi odpowiednie warunki do życia, potrzebujemy kilku niezbędnych akcesoriów dzięki którym i my unikniemy wielu niepotrzebnych i nieprzyjemnych problemów.

Pierwszym i najważniejszym jest ustalenie, gdzie pies czy kot będą przebywać, jeśli mają to być typowo domowe zwierzaki, mieszkające razem z nami w mieszkaniu, trzeba zapewnić im legowisko i specjalne miejsce do załatwiania swoich potrzeb. W przypadku kotów są to bardzo wygodne kuwety. Koty szybko się do nich przyzwyczajają, akceptują je, dzięki czemu nie brudzą niepotrzebnie w domu. Z pieskami jest podobnie, chociaż bywa, że ciężej przyzwyczajają się do kuwet, ale jeśli zaznajamia się je z nimi od szczeniaka, z pewnością szybo posiądą tą umiejętność.

Pies czy kot przebywający w mieszkaniu powinien mieć także wyznaczone miejsce do spania. Niezbyt dobrym nawykiem jest pozwalanie psu czy kotu spać z właścicielami, lepiej gdy będą one miały swoje posłanie. Nie jest to ogromny wydatek, a na pewno uczy zwierzaka porządku.

Bardzo potrzebnym akcesorium, głównie w przypadku kota, jest transporter. Kot raczej rzadko bywa prowadzany na smyczy, tak więc, kiedy zajdzie potrzeba udania się do weterynarza lub jeśli będziemy chcieli zabrać pupila gdzieś ze sobą, możemy skorzystać z transportera. Dzięki niemu kot może spokojnie podróżować, bez większego stresu dla niego samego i innych podróżujących zwierząt czy ludzi.

Z kolei każdy właściciel psa powinien kupić swojemu pupilowi obrożę, dobrze jeśli będzie na niej widnieć imię psa i adres właściciela potrzebne w razie zaginięcia, oraz smycz i kaganiec. Ten ostatni to obowiązek zwłaszcza w przypadku dużych psów i groźnych psich ras. Koty dodatkowo bardzo lubią ostrzyć sobie pazurki i tym samym często niszczą meble warto, zatem kupić drapak. Ponadto wśród akcesoriów dla naszych domowych pupili są różnego rodzaju zabawki, pozwalające miło spędzać czas z nimi oraz dawać zwierzęciu radość i nierzadko dużą dawkę ruchu.